Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 07.03.2019 16:59:41 

Mineralogické a banícke múzeum v Bojniciach


SHOP múzea ...

V priestoroch Mineralogického a baníckeho múzea je možné zakúpiť si alebo objednať na realizáciu ( výrobu, opravu ) nasledovný tovar. Predmety ponúkané v našom shope a v priestoroch múzea budú priebežne dopĺňané, avšak treba povedať, že táto činnosť je z pohľadu múzea doplnkovou činnosťou.

 

Múzeum nemá E - shop, nakoľko nie je v naších silách online ukázať našu predajnú ponuku,  v prípade záujmu nás kontaktujte mailom prosím. Pre krátku ilustráciu Vám ponúkame nasledovný prierez našou predajnou ponukou:

 Upomienkové predmety s baníckym motívom:

- v predajni múzea ponúkame návštevníkom odznaky, kalendáre, banícke dekoratívne prezenty, fokoše, klúčenky, kahance, perá a zapaľovače s potlačou múzea, tričká, hrnčeky, publikácie a mnohé iné. 

 


Minerály a drahé kamene pre zberateľov:
 

- v predajni múzea ponúkame návštevníkom domáce i zahraničné minerály, leštené zberateľské kamene ( aj pre liečiteľské a ezoterické účely ), minerály pre začínajúcich zberateľov, prírodné i opracované drahé kamene a mnohé iné.


 
Skameneliny pre zberateľov:


- v predajni múzea ponúkame návštevníkom máme niekoľko vzoriek skamenelín, predovšetkým amonity, trilobity, orthocerasy, belemniny a iné.
 

 

 
Drahé kamene pre zlatníkov a šperkárov:

- v brúsiarni múzea ponúkame návštevníkom drahé kamene prírodné, neupravované, napr. rubíny, safíry, kremeň a jeho odrody ( ametyst, citrín, krištáľ, záhneda, rúženín, opál ), topásy, granáty, spinely; drahokamy s inklúziami, a mnohé ďalšie po dohode alebo na objednávku, pokiaľ surovinu nemáme na sklade vieme zabezpečiť. Viaceré brúsy máme aj skladom.

Z prinesenej suroviny nebrúsime !

Taktiež brúsime z ozdobných kameňov rovinné, kabošonové a plastické brúsy; napr. lapis, malachit, sodalit, hematit, jaspis, čaroit, ónyx, achát a iné.


 

 

 

- v brúsiarni možno zakúpiť tiež syntetické drahé kamene rôznych tvarov a typov ( korund, spinel , YAG, CZ a iné ), avšak sme zameraný predovšetkým na prírodné drahé kamene.

Sme vybavený technikou na vŕtanie a rytie kameňov pre monogramy ( od 0,25 mm hore ).

 

 

   


Zákazková výroba ( brúsenie a zlatnícke práce, vrátane opráv ):

- v brúsiarni múzea sme schopný - či už vlastnými prostriedkami alebo dodávateľsky - vyhovieť Vaším predstavám, zvlášť pre brúsy galantérne a brúsy tzv. " na mieru " pre staršie poškodené šperky, reštaurovanie a pod.

Čím komplikovanejšia vec či predstava, tým väčšia výzva pre nás.

Opravujeme poškodené šperky a v ojedinelých prípadoch aj zábrusky drahých kameňov.

 

   

 

- všetky brúsy vznikajú vo vlastnej brusičskej dielni ... spolupracujeme však s viacerými ďalšími brusičmi vo svete.

Nik nevie a ani neurobí všetko ...

 

 

- a plechárina wink vzniká taktiež vo vlastnej zlatníckej dielni ... Zlatnícka dieľňa je vybavená aj ryteckým náradím a galvanikou ( t. z. technológiou na pokovenie Au - Ag, Ni, Rh, Cu ). Ide nám predovšetkým o uķážku výroby, nie komerciu.

Venujeme sa ateliérovému šperku, nie hromadnej výrobe alebo dovozu albánskych, tureckých a neviem akých akože klenotníckych výrobkov po kilách...

 

 
 

TOPlist